05 Ocak 2007

Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu Abant Organizasyonu 9-10 Aralık'ta Gerçekleştirildi

Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu Abant Organizasyonu Büyük Abant Oteli'nde 9-10 Aralık 2006 tarihlerinde gerçekleştirildi. 2 gün boyunca devam eden toplantılar sonucunda katılımcıların oybirliğiyle altına imza attığı "Abant Deklerasyonu" kamuoyunun bilgisine sunuldu.

RUMELİ BALKAN TÜRKLERİ FEDERASYONU ABANT TOPLANTISI DEKLERASYONU (9-10.12.2006)

BİZ RUMELİ BALKAN TÜRKLERİ FEDERASYONU OLARAK, "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" İNANCI VE CUMHURİYETİN TEMEL İLKELERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET ETME KARARLILIĞINDAYIZ. TÜRKİYE'DEKİ SOSYAL, EKONOMİK VE SİYASAL GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP ETMEKTEYİZ. BAHSE KONU BU GELİŞMELER İLE 2007 YILINDA GERÇEKLEŞECEK OLAN SEÇİMLERDE FEDERASYONUMUZUN TEMEL İLKELERİ ÇERÇEVESİNDE HAREKET EDECEĞİMİZİ BİR KEZ DAHA BEYAN EDİYORUZ.

TOPLUMDAN GELEN BASKI VE TALEPLER SONUCU , BUGÜNE KADAR KARARLILIK GÖSTERİLEMEMESİ NEDENİYLE; FEDERASYONUMUZ, TÜRKİYE'DEKİ SİYASAL GELİŞMELERDE YAPICI VE BİRLEŞTİRİCİ BİR UNSUR OLARAK TEMEL PRENSİPLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA SİYASİ TERCİHİNİ BİRLİKTE BELİRLEMEYE KARAR VERMİŞTİR.

AMACIMIZ; ÜLKEMİZİN VE İLGİ ALANIMIZ OLAN BALKANLARIN KARŞILAŞTIĞI SORUNLARIN MİLLİ MENFAATLER YÖNÜNDE ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA MESAFE KATETMEKTİR. BU COĞRAFYADA DEVLETİMİZİN GÜÇLÜ, MİLLETİMİZİN HUZUR VE REFAH İÇİNDE YAŞAMASI, BİZ VATANDAŞLARIN SİVİL İNİSİYATİF OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMASI İLE MÜMKÜNDÜR. SORUNLARIN BU ÇERÇEVEDE ÇÖZÜLEBİLECEĞİNİN MİLLETİMİZCE BİR KEZ DAHA ANLAŞILMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTMEK İSTİYORUZ.

BU KARARLILIĞIMIZI KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNARIZ.0 Comments:

Yorum Gönder

Links to this post:

Bağlantı Oluştur

<< Home